Formacja serca do przebaczenia

Dla wszystkich małżeństw, które pragną żyć w harmonii i jedności.

Czy twoje serce jest otwarte?

Wchodzimy w nasze małżeństwa z różnymi historiami życia i oczekiwaniami. Chcemy dobrze, a jednak zbyt często ranimy i jesteśmy ranieni. Nawet nie wiemy kiedy nasza relacja małżeńska przestaje być tak piękna, jak byśmy tego chcieli. Pojawia się rozczarowanie i złość.

Coraz trudniej nam wybaczać. W konsekwencji nasza jedność narażona jest na rozpad. Trudno nam poradzić sobie z narastającym żalem, że „to nie tak miało być”.

Nie zdarza się to jednak małżeństwom, które uzdolniły swoje serca do przebaczania w codzienności.  One nauczyły się przebaczać „nie 7, a 77 razy” Mt 18, 21-22.

Właśnie ta umiejętność sprawia, że serce jest otwarte na współmałżonka i jednocześnie zanurzone w Miłosierdziu Boga. Z tego czerpią moc, by każdego dnia na nowo stawiać czoła większym i mniejszym trudnościom w relacji małżeńskiej.

Trwają zapisy na 7 edycję!

Start programu 12 kwietnia

 

 

Czy umiesz przebaczać w codzienności?

Program „FORMACJA SERCA DO PRZEBACZANIA” to „skrót” do odbudowania jedności i bliskości w małżeństwie. Wyselekcjonowaliśmy kluczowe treści w oparciu o  nasze ponad 20 letnie doświadczenie małżeńskie i wiedzę psychoterapeutyczną. Co najważniejsze osadziliśmy całość programu w Miłosierdziu Boga do każdego z nas. Bo tylko Bóg zna nasze serca i może je uzdrowić, jeśli Mu tylko na to pozwolimy.

Przywrócisz harmonię w twoim małżeństwie

Nauczysz się budować harmonię w twoim małżeństwie dzięki uzdolnieniu serca do przebaczenia
Pozbędziesz się destrukcyjnej złości
Pozbędziesz się zatruwającej Twoje serce  złości, która powstrzymuje Cię przed życiem w pełni. Odzyskasz radość i poczucie szczęścia w twoim małżeństwie.
Przebaczysz z serca
Doświadczysz ulgi wynikającej z pozbycia się ciężaru nieprzebaczenia oraz nierealnych oczekiwań wobec twojego współmałżonka
Odzyskasz spokój i jedność w małżeństwie
Dzięki przebaczeniu i pojednaniu ze współmałżonkiem zaczniesz nowe życie w pełni.

Nauczysz się nie żywić urazy ale przebaczać na bieżąco, dzięki temu w Twoim małżeństwie zagości na stałe jedność i spokój.

„Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym.” Mk 7,21-23

W 40 dni do jedności i harmonii

Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele różnych kursów, rekolekcji i programów rozwojowych dla małżeństw. Nasz autorski program wyróżnia się swoją prostotą i skutecznością. W zaledwie 40 dni możesz odbudować jedność w twoim małżeństwie i nauczyć się przebaczać w codzienności. Jest to możliwe dzięki zanurzeniu procesów terapeutycznych w Miłosierdziu Boga. Ostatecznie to On uzdrawia nasze serca.

Program “Formacja serca do przebaczenia” łączy zagadnienia duchowe i psychologiczne. Bazuje na treściach Pisma Świętego i zakłada katolickie rozumienie Objawienia oraz wynikającą stąd antropologię i etykę. Dlatego został skonsultowany z ks. Błażejem Węgrzynem z archidiecezji warszawskiej.

Jak wygląda proces?

w

Dołącz do programu

Na platformie e-learningowej umieściliśmy zestaw nagrań i ćwiczeń, dzięki którym przeprowadzimy cię przez proces uzdalniania serca do przebaczenia.  Aby aktywować dostęp do platformy, należy opłacić 200 zł darowizny.  Zostanie ona przeznaczona na cele statutowe Fundacji.
i

Pracuj w swoim tempie

Treści dedykowane na dany etap formacji będziemy ci udostępniać sukcesywnie zgodnie z planem poniżej. Twoim zdaniem jest przesłuchać je oraz wykonać niezbędne ćwiczenia. Bez obaw! Do wszystkich ćwiczeń nagraliśmy wskazówki do ich poprawnego wykonania.

2 spotkania "na żywo"

W ramach programu przewidziane są dwa obowiązkowe spotkania modlitewne. Są to 24 godzinne adoracje, podczas których będziemy rozważać Mękę Pańską. Doświadczysz uzdrowienia wspomnień, pojednacie się ze współmałżonkiem i  odnowicie swoją przysięgę małżeńską.

Jaki jest plan udostępniania treści?

UWAGA! Koniecznie sprawdź, czy mail potwierdzający twój zapis na program nie wylądował w spamie. Wyjątkowo w przypadku tego projektu technika odmawia nam posłuszeństwa. Dlatego, jeśli nie otrzymasz od na żadnego potwierdzenia o zapisie, koniecznie napisz do nas maila kontakt@farmaserca.pl

Nie masz pewności, czy warto?

Przeczytaj świadectwo małżeństwa, które wzięło udział w poprzedniej edycji programu.

Najczęściej zadawane pytania

Czy Program jest zgodny z nauczaniem Kościoła Katolickiego?

Program “Formacja serca do przebaczenia” łączy zagadnienia duchowe i psychologiczne. Bazuje na treściach Pisma Świętego i zakłada katolickie rozumienie Objawienia oraz wynikającą stąd antropologię i etykę. Dlatego został skonsultowany z ks. Błażejem Węgrzynem z archidiecezji warszawskiej.

Kiedy otrzymam dostęp do treści?

Po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie, lecz nie wszcześniej niż w dniu startu Programu prześlemy Ci link do platformy online, na której znajdziesz pierwsze treści programu. Kolejne ćwiczenia i nagrania będziemy udostępniać Ci zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na końcu tego maila.

Czy każdy z małżonków może mieć osobny dostęp do treści?

Wpłata 200 zł aktywuje jedno konto na platformie online. Jeśli chcielibyście pracować na dwóch osobnych kontach, prosimy o wpłatę 400 zł. Dzięki temu każde z Was będzie miało osobne konto (osobny login i hasło), co pozwoli pracować każdemu z Was niezależnie i w swoim tempie.

Ile czasu muszę zarezerwować na słuchanie treści i wykonywanie ćwiczeń?

Na pierwszy tydzień zarezerwuj sobie łącznie ok. 30 minut na przesłuchanie nagrań. Na każdy kolejny tydzień zarezerwuj sobie około godzinę, by w spokoju odsłuchać treści i wykonać ćwiczenia. Bez obaw! Do wszystkich ćwiczeń nagraliśmy wskazówki do ich poprawnego wykonania.

Czy mogę w programie uczestniczyć w pojedynkę?

Tylko w wyjątkowej sytuacji. Ten program jest formacją serca do przebaczenia i stworzenia jedności w małżeństwie. Jedność tworzy się w relacji pomiędzy małżonkami. Dlatego potrzebne jest zaangażowanie Was obojga. Jeśli chcesz być „w pojedynkę”, napisz do nas kontakt@farmaserca.pl

Co zrobić, jeśli mój współmałżonek nie jest gotowy?

Zacznij się modlić o jego gotowość. Jeśli chcecie zbudować jedność w małżeństwie, oboje potrzebujecie przygotować wasze serca na zmianę.

A co, jeśli nie będzie nas na spotkaniu modlitewnym?

Po pierwszym spotkaniu modlitewnym udostępnimy Ci treści dotyczące przebaczania krzywd i przebaczania w codzienności. Jeśli zdarzy się tak, że z jakiegoś powodu nie będziecie obecni na spotkaniu, wstrzymamy udostępnienie kolejnych treści. Po prostu poszczególne etapy programu nabudowują na sobie i nie jest możliwe pominięcie któregokolwiek kroku bez szkody dla uczestnika. Dlatego już dziś wpiszcie sobie daty spotkań i bądźcie z nami.

Czy w trakcie spotkań modlitewnych jest opieka dla dzieci?

To jest czas dla Ciebie, Boga i dla was obojga. Ta modlitwa jest czasem szczególnej refleksji, jest trudna fizycznie i wymagająca duchowo. Dlatego, aby pozostać w niezakłóconej atmosferze modlitwy i nie ulegac rozproszeniom lepiej pozostawić dzieci pod opieką zaufanych osób.

A jeśli mamy zbyt małe dzieci, żeby je zostawić?

Możecie rozważyć opcję wynajęcia hotelu w pobliżu miejsca adoracji i zostawić dzieci pod opieką osoby zaufanej. W trakcie przerw będzicie mogli doglądać swoje dzieci.

Czy mogę skorzystać tylko z treści online?

Nie, choć nie będziemy tego sprawdzać. Treści to tylko treści. Najważniejsze jest zanurzenie procesów w Miłosierdziu Boga w trakcie 24 godzinnej adoracji. Jeśli z jakiś powodów nie będziecie mogli uczestniczyć w pierwszym spotkaniu modlitewnym, będziecie mogli dołączyć do niego w kolejnej edycji. Do tego momentu wstrzymamy udostępnianie kolejnych treści programu.

Czy dam radę wytrzymać 24h na adoracji?

Tak. W godzinach wieczornych możesz się zdrzemnąć, jeśli weźmiesz ze sobą karimatę i śpiwór. To prawda, że będzie to trud, ale możliwy do wytrzymania. Pomiędzy rozważaniami możesz zrobić sobie przerwy, napić się herbaty, zjeść coś, rozprostować kości. Dasz radę 🙂

Podaj nam swój adres email. Prześlemy ci dalsze szczegóły.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swój email. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz się na listę zainteresowanych warsztatami!

You have Successfully Subscribed!