Formacja serca do przebaczenia

Dla wszystkich małżeństw, które pragną żyć w harmonii i jedności.

Małżeństwo to wymagające zadanie

Wchodzimy w nasze małżeństwa z różnymi historiami życia i oczekiwaniami. Chcemy dobrze, a jednak zbyt często ranimy i jesteśmy ranieni. Nawet nie wiemy kiedy nasza relacja małżeńska przestaje być tak piękna, jak byśmy tego chcieli. Pojawia się rozczarowanie i złość.

Coraz trudniej nam wybaczać. W konsekwencji nasza jedność narażona jest na rozpad. Trudno nam poradzić sobie z narastającym żalem, że „to nie tak miało być”. 

Nie zdarza się to jednak małżeństwom, które uzdolniły swoje serca do przebaczania w codzienności.  One nauczyły się przebaczać „nie 7, a 77 razy” Mt 18, 21-22.

Właśnie ta umiejętność sprawia, że serce jest otwarte na współmałżonka i jednocześnie zanurzone w Miłosierdziu Boga. Z tego czerpią moc, by każdego dnia na nowo stawiać czoła większym i mniejszym trudnościom w relacji małżeńskiej.

„Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym” Mk 7,21-23

Co zyskasz?

Program „FORMACJA SERCA DO PRZEBACZANIA” to „skrót” do odbudowania jedności i bliskości w małżeństwie. Wyselekcjonowaliśmy kluczowe treści w oparciu o  nasze ponad 20 letnie doświadczenie małżeńskie i wiedzę psychoterapeutyczną. Co najważniejsze osadziliśmy całość programu w Miłosierdziu Boga do każdego z nas. Bo tylko Bóg zna nasze serca i może je uzdrowić, jeśli Mu tylko na to pozwolimy.

Przywrócisz harmonię w twoim małżeństwie

Nauczysz się budować harmonię w twoim małżeństwie dzięki uzdolnieniu serca do przebaczenia

Pozbędziesz się destrukcyjnej złości

Pozbędziesz się zatruwającej Twoje serce  złości, która powstrzymuje Cię przed życiem w pełni. Odzyskasz radość i poczucie szczęścia w twoim małżeństwie.

Przebaczysz z serca

Doświadczysz ulgi wynikającej z pozbycia się ciężaru nieprzebaczenia oraz nierealnych oczekiwań wobec twojego współmałżonka

Odzyskasz spokój i jedność w małżeństwie

Dzięki przebaczeniu i pojednaniu ze współmałżonkiem zaczniesz nowe życie w pełni.

Nauczysz się nie żywić urazy ale przebaczać na bieżąco, dzięki temu w Twoim małżeństwie zagości na stałe jedność i spokój.

W czym nasz program jest wyjątkowy?

Unikalny proces formacji serca

Zdajemy sobie sprawę, że jest wiele różnych kursów, rekolekcji i programów rozwojowych dla małżeństw. Nasz autorski program wyróżnia się swoją prostotą i skutecznością. W zaledwie 40 dni możesz odbudować jedność w twoim małżeństwie i nauczyć się przebaczać w codzienności. Jest to możliwe dzięki zanurzeniu procesów terapeutycznych w Miłosierdziu Boga. Ostatecznie to On uzdrawia nasze serca. 

 

Program “Formacja serca do przebaczenia” łączy zagadnienia duchowe i psychologiczne. Bazuje na treściach Pisma Świętego i zakłada katolickie rozumienie Objawienia oraz wynikającą stąd antropologię i etykę. Dlatego został skonsultowany z ks. Błażejem Węgrzynem z archidiecezji warszawskiej.

Wyjątkowe połączenie

Jest wyjątkowym połączeniem elementów psychologii i wiczeterapeutycznych z elementami duchowymi i modlitw.

Nieustanne przebaczanie

Program jest kształtowaniem serca nie tylko do jednorazowego przebaczenia ale do nieustannego przebaczania w codzienności.

Dostosowany do realiów rodzinnych

Elastyczny program, który możesz dostosować do swoich realiów życia małżeńskiego i możliwości czasowych. Wszystkie materiały do pracy umieściliśmy na wygodnej platformie e-learningowej. 

Jak wygląda proces?

w

Zapisz się do programu

Prześlemy ci nr konta, na które będziesz mógł wpłacić 200 zł darowizny. Darowizna zostanie przeznaczona na cele statutowe fundacji, w tym na organizację i pokrycie kosztów związanych z programem 2 spotkań modlitewnych, które dla uczestników są bezpłatne

i

Pracuj w swoim tempie

Na nowoczesnej platformie e-learningowej będziemy sukcesywnie udostępniać ci treści dedykowane na dany etap formacji. Twoim zdaniem jest przesłuchać je oraz wykonać niezbędne ćwiczenia. Bez obaw! Do wszystkich ćwiczeń nagraliśmy wskazówki do ich poprawnego wykonania.

2 spotkania modlitewne

Nasz program to pakiet składający się z dwóch spotkań modlitewnych. Są to 24 godzinne adoracje, podczas których będziemy rozważać Mękę Pańską.  Doświadczysz uzdrowienia wspomnień, pojednacie się  i  odnowicie swoją przysięgę małżeńską.

Zacznij dobrze Nowy Rok! Startujemy 9 stycznia 2023!

Daty spotkań modlitewnych to 10-11 lutego i 3-4 marca 2023.

Po zapisie prześlemy ci nr konta, na które będziesz mógł wpłacić 200 zł darowizny. W kolejnym kroku udostępnimy ci treści programu. 

UWAGA! Koniecznie sprawdź, czy mail potwierdzający twój zapis na program nie wylądował w spamie. Wyjątkowo w przypadku tego projektu technika odmawia nam posłuszeństwa. Dlatego, jeśli nie otrzymasz od na żadnego potwierdzenia o zapisie, koniecznie napisz do nas maila kontakt@farmaserca.pl

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę w programie uczestniczyć w pojedynkę?

Nie. Ten program jest formacją serca do przebaczenia i stworzenia jedności w małżeństwie. Jedność tworzy się w relacji pomiędzy małżonkami. Dlatego potrzebne jest zaangażowanie Was obojga.

Co zrobić, jeśli mój współmałżonek nie jest gotowy?

Zacznij się modlić o jego gotowość. Jeśli chcecie zbudować jedność w małżeństwie, oboje potrzebujecie przygotować wasze serca na zmianę.

Czy w trakcie spotkań modlitewnych jest opieka dla dzieci?

To jest czas dla Ciebie, Boga i dla was obojga. Ta modlitwa jest czasem szczególnej refleksji, jest trudna fizycznie i wymagająca duchowo. Dlatego, aby pozostać w niezakłóconej atmosferze modlitwy i nie ulegac rozproszeniom lepiej pozostawić dzieci pod opieką zaufanych osób.

A jeśli mamy zbyt małe dzieci, żeby je zostawić?

Możecie rozważyć opcję wynajęcia hotelu w pobliżu miejsca adoracji i zostawić dzieci pod opieką osoby zaufanej. W trakcie przerw będzicie mogli doglądać swoje dzieci.

Czy dam radę wytrzymać 24h na adoracji?

Tak. W godzinach wieczornych możesz się zdrzemnąć, jeśli weźmiesz ze sobą karimatę i śpiwór. To prawda, że będzie to trud, ale możliwy do wytrzymania. Pomiędzy rozważaniami możesz zrobić sobie przerwy, napić się herbaty, zjeść coś, rozprostować kości. Dasz radę 🙂

Czy mogę skorzystać tylko z treści online?

Nie, choć nie będziemy tego sprawdzać. Treści to tylko treści. Najważniejsze jest zanurzenie procesów w Miłosierdziu Boga w trakcie 24 godzinnej adoracji. Jeśli z jakiś powodów nie będziecie mogli uczestniczyć w pierwszym spotkaniu modlitewnym, będziecie mogli dołączyć do niego w kolejnej edycji. Do tego momentu wstrzymamy udostępnianie kolejnych treści programu.

Podaj nam swój adres email. Prześlemy ci dalsze szczegóły.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swój email. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!

Podaj nam swoje dane. Prześlemy ci więcej informacji.

You have Successfully Subscribed!