Rozwój osobisty jest środkiem, a nie celem

Rekolekcje dla małżeństw

„Zawsze się radujcie, nieustanie się módlcie. W każdym położeniu dziękujcie. Taka jest bowiem Wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was” (1Tes 5,16-18).

Rekolekcje, które głosimy to droga poznania siebie samego, swojej przeszłości i jej wpływu na relację małżeńską. Wszystko po to, by zyskać świadomość swoich talentów oraz wrażliwych miejsc i dać się poprowadzić Bogu drogą, którą On wybrał dla ciebie i twojego małżeństwa.

Kochaj bardziej twoich najbliższych

Pozwól uleczyć twoje poranione serce. 

Nasze rekolekcje do trzy stopnie do stawania się prawdziwym świadkiem Jezusa w relacji małżeńskiej. 

Stopień 1. Codzienność małżeńska drogą nawrócenia

Porzuć swoją przeszłość i destrukcyjne wzorce budowania relacji. Przebacz swoim rodzicom i wychowawcom. Zmierz się z mitem swojej niewinności. Przebacz współmałżonkowi. Naucz się przebaczać w codzienności i ciesz się wolnością serca. Stwórz bezpieczne i pełne miłości miejsce dla wzrastania twoich dzieci.

STOPIEŃ 2. Małżeński seks. Głębia jedności w relacji

Seksualność to najbardziej delikatna sfera naszego życia i jednocześnie najbardziej narażona na zranienia. Grzechy w sferze seksualnej oddalają małżonków od siebie i uniemożliwiają stworzenie prawdziwego zjednoczenia serc i dusz. Nawróć swoje serce. Daj się uzdrowić z nałogów. Przebacz wszystkim, którzy skrzywdzili cię w sferze seksualnej. Poznaj zabójców pięknej relacji seksualnej i nawróć swoje serce do czystej, czułej miłości. Daj się uzdrowić z nałogu pornografii i innych, które przeszkadzają ci, by oddać się w pełni twojemu współmałżonkowi.

STOPIEŃ 3. Miłość, która nigdy się nie kończy

Poznaj swoje czułe i bolące miejsca, które oddzielają cię od pięknej miłości. Zacznij odkrywać Wolę Boga w codzienności i żyj w pełni. Pozbądź się lęków przed odrzuceniem i przyjmij prawdę o twojej prawdziwej tożsamości – stworzony z miłości do miłości.

Powierz wszystkie swoje rany Jezusowi i pozwól je uzdrowić. Przyjmij Jego Miłość do ciebie, by tą miłością kochać siebie i innych ludzi. Wzrastaj w relacji do Boga i daj się przekonać, że jesteś wyjątkowy i niepowtarzalny. Kochaj. Żyj. Wypełnij swoje zadanie.

Weekend dla wzmocnienia jedności małzeńskiej

Decydując się na sakrament małżeństwa zaprosiliście Boga do waszej relacji. Dlatego nie ma takiego kryzysu, z którego nie można pokonać. O ile sami zdecyduje się na pracę nad relacją małżeńską i nawrócicie swoje serca do Boga.

Niezależnie z czym obecnie się zmagacie, czas rekolekcyjny pozwoli wam umocnić się, by zmierzyć się z przeszkodami, które oddzielają was od pięknej miłości.

W trakcie rekolekcji tworzymy zdrowy balans pomiędzy pracą psychologiczną, czasem bycia tylko we dwójkę oraz modlitwą. Nie zamadlamy problemów, a uczymy mierzyć się z nimi wprost. Robimy po ludzku wszystko co jest możliwe, a resztę zawierzamy Bogu i Jego Wszechmocy.

Jeden krok to jeden weekend.

Pomiędzy poszczególnymi krokami zapraszamy was do warsztatowej lub indywidualnej pracy nad sobą samym lub relacją. Dzięki temu sprawnie i skutecznie przeniesiecie waszą relację na wyższy poziom. Tutaj znajdziesz ofertę dla małżeństw.

Rekolekcjoniści

Małgorzata i Krzysztof Nycz

Psychoterapeutka i Doradca małżeński.

Pamiętamy czas, kiedy destrukcyjnie się kłóciliśmy, a dzisiaj, cieszymy się z każdej chwili spędzonej razem. W miłości i przyjaźni.

Owszem jeszcze czasem odpalają różne nasze stare szajby, ale umiemy sobie z nimi doskonale poradzić. A co ważniejsze, nie są one groźne dla naszej więzi. Nie byłoby to możliwe bez pracy nad sobą i osobistego nawracanie sie codziennie. Tylko przylgnięcie do Boga daje siłę do kochania pomimo zranień i przebaczania w codzienności. 

Więcej o nas tutaj

Agnieszka i Sylwester Baczkowscy

Kierownik duchowy i Trener

Małżonkowie z 23-letnim stażem; rodzice dwóch dorastających córek. Współzałożyciele Fundacji „Farma Serca”, w ramach której angażują się w pomoc małżeństwom i rodzinie.

Prowadzą także rekolekcje dla małżeństw oraz uczestniczą jako prelegenci w konferencjach dotyczących tematyki małżeńskiej i rodzinnej.

Od ponad 10 lat są współzałożycielami i liderami wspólnoty „Nazaret” dla małżeństw i rodzin.

Więcej o nas tutaj

Błogosławieństwo i opiekun duchowy Fundacji

Opiekun duchowy Fundacji

Opiekunem duchowym Fundacji jest ksiądz Błażej Węgrzyn, doktor teologii moralnej.  

Błogosławieństwo na działalność Fundacji

Fundacja Farma serca otrzymała błogosławieństwo księdza Kardynała Nycza, Arcybiskupa Metropolitalnego Warszawy.

Jesteś liderem wspólnoty małżeńskiej? Napisz do nas. Poprowadzimy dla was rekolekcje

Zapisz się do naszego newslettera

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!