Intensywny program. 6 miesięcy ku trwałej jedności

Droga odnowy małżeńskiej

Wyobraź sobie ten moment, kiedy jesteście w stanie rozmawiać ze sobą na wszystkie tematy. Tworzycie prawdziwy zespół, który patrzy w jedną stronę i mimo rozbieżności zdań potraficie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla was i dla waszych najbliższych. Wspieracie się i jesteście dla siebie nawzajem oparciem. Bezsensowne kłótnie nie mają już wstępu do waszej relacji. 

Jeśli pociąga cię ta wizja, dołącz programu i rozpocznij dorogę odnowy waszego małżeństwa. 

Wejdź na drogę odnowy małżeńskiej

Przywróć symetrię w relacji

Przerwij destrukcyjne kłótnie, które rujnują miłość. Ciesz się szacunkiem i spokojem.

Buduj bezpieczną więź

Rozpoznaj swój styl budowania więzi. Ciesz się bliskością pomimo różnic zdań. 

Uwolnij swoje serce do miłości

Naucz się przebaczać w codzienności i ciesz się trwałą i szczęśliwą relacją  małżeńską.

Przygotowaliśmy ten program z myślą o wszystkich małżeństwach, które postanowią wziąć raz, a porządnie byka za rogi, żeby wypracować trwałą i pełną miłości relację małżeńską.

Jest to kompleksowy i skuteczny program, w skład którego wchodzą wyselekcjonowane  warsztaty małżeńskie. Proces treningu nowych umiejętności rozłożyliśmy na sześć miesięcy. W ten sposób z miesiąca na miesiąc przeprowadzimy przez zmianę i utrwalenie nowych nawyków.

Przerwiecie destrukcyjne kłótnie, nauczycie się jak budować bliskość i wieź, a w ostatnim kroku wdrożycie efektywną komunikację w codzienności. A w czasie pomiędzy warsztatami będziecie praktykować przebaczanie, przepraszanie i wdzięczność.

W ten sposób wyposażymy was w kluczowe umiejętności i wiedzę, by jedność i harmonia już na zawsze zagościła w waszej relacji. Bądźmy szczerzy! Stare nawyki i mechanizmy jeszcze nie raz pojawią się ze swoją mocą. Wy jednak będziecie już wiedzieć, jak położyć im kres i nie dać się wciągnąć w wir destrukcji.

To jak? Zaczynamy?

Szkoda czasu na marudzenie i szukanie winnych.

Sześć miesięcy ku jedności i harmonii

Program jest dla was, jeśli:

wasz związek utknął w miejscu - niby nie jest tak źle, ale nie jest też dobrze

dzieli was „trudny do zniesienia” dystans fizyczny i emocjonalny

wasze konflikty przybierają formę walki, odbijania piłki, kręcenia się w kółko

więź między wami została naderwana, a jakaś sprawa z przeszłości nie pozwala wam ruszyć dalej

Program nie jest dla was, jeśli:

ktoś z was zdecydował o rozstaniu

ktoś z was doświadcza poważnych problemów w obszarze zdrowia psychicznego

niedawno doszło do zdrady lub ktoś z was zmaga się z tematem czynnego silnego uzależnienia

jedno z was nie ma motywacji do pracy nad waszym związkiem

cztery milowe kroki ku trwałej jedności

01

Przywróć symetrię w relacji

Pierwszy krok to rozpoznanie destrukcyjnych wzorców relacyjnych, które wnieśliście w wasze małżeństwo i bezwiednie powielacie. Często właśnie z tego powodu destrukcyjnie się kłócimy.  

Wycofasz oskarżenia, krytykę i pogardę. Może nawet zdecydujesz, by przestać stosować fochy i agresję, dzięki temu ciche dni już nie będą gościć w waszym domu.

02

Odbuduj więź i bliskość

Kolejnym krok to odbudowa więzi w waszej relacji małżeńskiej. Może wiele sie wydarzyło – niepotrzebne słowa i gesty, którymi bardzo się poraniliście. Czas podjąć decyzję i  zostawić przeszłość za sobą i zacząć odbudowywać zaufanie i wzajemną więź.

Podczas czterech warsztatowych spotkań małżeńskich odkryjecie swoje style przywiązania, namierzycie tzw. „szatańskie dialogi” i rozpoznacie wyzwalacze kłótni. Zbliżcie się do siebie emocjonalnie i fizycznie. Bliskość i wieź zagości w waszym małżeństwie.

03

Uwolnij serce do miłości

Kolejny krok to uwolnienie serca do miłości

Bliskość bez oceniania i dawania rad, czyli sztuka rozmawiania.

Przebaczanie codziennych zranień i głębokich krzywd.

Podczas warsztatów będziecie ćwiczyć pod okiem trenerów empatyczne słuchanie oraz dialog oparty na szacunku, czyli z poszanowaniem godności drugiej osoby. Nauczycie się przebaczać i przepraszać na bieżąco.

04

Koniec, czy początek?

Każdy proces wymaga podsumowania i uświadomienia sobie zmiany, jak zaszła w tobie, w was i w waszej relacji. Podczas ostatniego kroku będziemy ćwiczyć i dotykać wszystkich tych spraw, które wystawiając nadal swoje macki, żeby na nowo wciągnąć was w wir destrukcji.

Będzie to czas podsumowań i planów. Zobowiązań i konkretnych działań. Poruszymy także temat relacji seksualnej.

Dla osób wierzących zaproponujemy również dalszą pracę duchową (dla chętnych).

online lub stacjonarnie

Wejdź na drogę odnowy małżeńskiej

Program „Droga odnowy małżeńskiej” to 42 godziny pracy nad relacją pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. To wyjątkowa okazja, by wziąć byka za rogi i przywrócić jedność w twoim małżeństwie

Terminy dla grupy stacjonarnej

20 stycznia 2024 (sobota)

Krok 1. Przestań destrukcyjnie się kłócić

Drogę odnowy małżeńskiej rozpoczniesz jednodniowym warsztatem. Rozpoczynamy o godzinie 10.00, a zakończymy o godzinie 18.00.

Spotkamy się w siedzibie Fundacji Farma Serca w Warszawie przy ul. Słowiczej 12.

4 wtorki: 6.02.|13.02|20.02|27.02.2024 

Krok 2. Odbuduj bliskość i więź

Droga odnowy prowadzi was dalej ku odbudowie bliskości i więzi. Spotykamy się przez cztery kolejne wtorki. Każde spotkanie trwa 2 godziny i rozpoczyna się o godzinie 18.00.

Spotkamy się w siedzibie Fundacji Farma Serca w Warszawie przy ul. Słowiczej 12.

9.03.|6.04|11.05 (soboty)

Krok 3. Uwolnij serce do miłości

Kolejny przystanek na drodze odnowy waszego małżeństwa prowadzi do uwolnienia serca do miłości.

Każde spotkanie trwa 5 godzin (10.00-15.00)

Spotkamy się w siedzibie Fundacji Farma Serca w Warszawie przy ul. Słowiczej 12.

8 czerwca (sobota)

Krok 4. Warsztat podsumowujący

Ostatni przystanek na drodze to świętowanie zmian i podsumowanie wszystkiego, czego dowiedzieliście się i przeżyliście podczas sześciomiesięcznej drogi ku jedności i harmonii w waszym małżeństwie. Jest to kluczowy krok, by zmiana trwała także po zakończeniu programu „Droga odnowy małżeńskiej”.

Spotkamy się w godzinach 10.00-17.00 w siedzibie Fundacji Farma Serca w Warszawie przy ul. Słowiczej 12.

terminy dla grupy online

10 lutego 2024 (sobota)

Krok 1. Przestań destrukcyjnie się kłócić

Drogę odnowy małżeńskiej rozpoczniesz jednodniowym warsztatem. Rozpoczynamy o godzinie 10.00, a zakończymy o godzinie 18.00.

Spotkamy się na platformie zoom.

 

4 czwartki: 29.02.|7.03.|14.03|21.03.2024 

Krok 2. Odbuduj bliskość i więź

Droga odnowy prowadzi was dalej ku odbudowie bliskości i więzi. Spotykamy się przez cztery kolejne czwartki. Każde spotkanie trwa 2 godziny i rozpoczyna się o godzinie 18.00.

Spotkamy się na platfomie zoom.

13.04 | 27.04 | 25.05 (soboty)

Krok 3. Uwolnij serce do miłości

Kolejny przystanek na drodze odnowy waszego małżeństwa prowadzi przez trzy spotkania poświęcone trzem filarom komunikacji, która przemienia serce.

Każde spotkanie trwa 5 godzin (10.00-15.00)

Spotkamy się na platformie zoom

15 czerwca (sobota)

Krok 4. Warsztat podsumowujący

Ostatni przystanek na drodze to świętowanie zmian i podsumowanie wszystkiego, czego dowiedzieliście się i przeżyliście podczas sześciomiesięcznej drogi ku jedności i harmonii w waszym małżeństwie. Jest to kluczowy krok, by zmiana trwała także po zakończeniu programu „Droga odnowy małżeńskiej”.

Spotykamy się na platformie zoom w godzinach 10.00-17.00.

 

Nasi trenerzy

Małgorzata i Krzysztof Nycz

Psychoterapeutka i Doradca małżeński.

Pamiętamy czas, kiedy destrukcyjnie się kłóciliśmy, a dzisiaj, cieszymy się z każdej chwili spędzonej razem. W miłości i przyjaźni. Owszem jeszcze czasem odpalają różne nasze stare szajby, ale umiemy sobie z nimi doskonale poradzić. A co ważniejsze, nie są one groźne dla naszej więzi. Bazując na naszym doświadczeniu pomogliśmy już wielu parom, możemy pomóc także i Tobie.

Więcej o nas tutaj

 

Agnieszka i Sylwester Baczkowscy

Kierownik duchowy i Trener

Małżonkowie z 23-letnim stażem; rodzice dwóch dorastających córek. Współzałożyciele Fundacji „Farma Serca”, w ramach której angażują się w pomoc małżeństwom i rodzinie.

Prowadzą także rekolekcje dla małżeństw oraz uczestniczą jako prelegenci w konferencjach dotyczących tematyki małżeńskiej i rodzinnej.

Od ponad 10 lat są współzałożycielami i liderami wspólnoty „Nazaret” dla małżeństw i rodzin.

Więcej o nas tutaj

Jak wygląda proces?

program dofinansowywany

Zapisz na bezpłatne szkolenie online "Trzy kluczowe umiejętności"

Zdajemy sobie sprawę, że wejście na drogę półrocznej pracy nad relacją wymaga przyjrzenia się i poznania większych szczegółów. Na naszym szkoleniu ONLINE dowiecie się, jak zbudować trwałe i szczęśliwe małżeństwo. A później zdecydujecie, czy wchodzicie na drogę odnowy waszej relacji małżeńskiej. 

Zdecydowani? Wypełnij ankietę kwalifikacyjną

Po szkoleniu prześlemy wam ankietę kwalifikacyjną. W ten sposób chcemy się upewnić, że Droga Odnowy Małżeńskiej jest odpowiednim narzędziem na rozwiązanie problemu, z którym się zmagacie. Jednocześnie nie chcemy, by pieniądze były przeszkodą. Dysponujemy budżetem, z którego możemy dofinansować wam program, jeśli wymaga tego wasza sytuacja finansowa.

Ostatni krok! Finalna umowa i ruszacie w podróż.

Ostatnim krokiem jest podpisanie umowy, która zawiera wszystkie niezbędne daty oraz harmonogram płatności za Program (w zależności od wysokości dofinansowania).

Wejdź na drogę odnowy małżeńskiej

Program „Droga odnowy małżeńskiej” to aż 36 godzin ćwiczeń pod okiem wykwalifikowanych trenerów.

Program jest rozłożony na 6 miesięcy, dzięki czemu przepracujecie raz a dobrze wszystkie zalegające tematy. Wyrwiecie się ze szponów nawracających kłótni i zaczniecie budować bliskość i więź.

W ramach działalności fundacyjnej dysponujemy budżetem, który umożliwia nam dofinansowanie (maksymalnie 70%) Programu małżeństwom, które nie mogą sobie pozwolić na zapłatę pełnej ceny. Po prostu nie chcemy, by pieniądze były przeszkodą do odbudowy jedności.

Obejrzyj nagranie ze szkolenia online „Jak zbudować w dzisiejszych czasach trwałe i szczęśliwe małżeństwo”

Poznaj 3 kluczowe umiejętności. 60 minut praktycznej wiedzy. 

Przedstawiamy w nim trzy kluczowe umiejętności, które według nas są niezbędne, by cieszyć się udaną relacją małżeńską. Nie da się ich zdobyć jednorazowo, zdobywamy je przez całe nasze życie, w procesie dojrzewania do coraz piękniejszej i wolnej miłości.

Zapisz się, a na podany adres email prześlemy ci link do szkolenia. Obejrzycie je w dogodnym czasie!

 

Nie istnieją proste skróty,
by zbudować trwałe i szczęśliwe małżeństwo

Masz pytania? Napisz do nas. 

Zapisz się do naszego newslettera

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!