Warsztaty online dla rodziców

wspólny front wychowawczy

Wyobraź sobie, że wspólnie znacie już kierunek wychowywania waszych dzieci. Wiecie, jakie wartości chcecie zaszczepiać w rodzine i jakich zasad uczyć.

Tworzycie jedność i wspólny front wychowawczy. Nareszcie jesteście zgraną drużyną!

%

Jasne zasady

%

Wspólny front

warsztaty online dla rodziców

Wspólny front wychowawczy

Jeśli zdarza się wam stawać przeciwko dziecku albo przeciwko sobie nawzajem, to czas by się zatrzymać  i nabrać dystansu do całej tej sprawy.

Dzieci potrzebują oparcia w rodzicach i należy im się skuteczna pomoc. Co jeśli jednak nie możecie się w żaden sposób dogadać?

Ty uważasz to, a w tym samym czasie twój współmałżonek twierdzi zupełnie co innego? Kto ma rację? Jak znaleźć to, co nas łączy?

Może być tak, że twoja przeszłość naznaczona jest wielkim cierpieniem i niesprawiedliwością. Czasami ledwo dajesz radę ze sobą samą/-ym i gubisz się w tym, co to znaczy być dobrą mamą, czy dobrym ojcem.

Skorzystaj z wiedzy, na której możesz zbudować zasady wychowawcze w twojej rodzinie. Będzie jeden temat do kłótni z głowy!

Jasne zasady

Bezpieczne dzieci

Jedność małżeńska

Stwórz dla dzieci bezpieczną przestrzeń dorastania

Warsztatowe spotkania są dla was, jeśli:

Nie rozmawialiście jeszcze o tym, w jaki sposób ciebie wychowywano

To, w jaki sposób opiekowali się tobą rodzice, ma duży wpływ na twój styl wychowawczy i możesz ten sposób wychowania powielać nieświadomie w przypadku twoich dzieci.

Kłócicie się bezsensownie, bo jedno z was jest bardzo pobłażliwe, a drugie bardzo stanowcze

Nie ma między wami zrozumienia, w jaki sposób stawiać granice dziecku. Bardzo się różnicie między sobą w sposobie stawiania dziecku wymagań i obowiązków.

Zbyt dużo jest złości i gniewu w tobie

Bardzo denerwuje cię i złości to, co robi (lub czego nie robi ) twój małżonek w relacji z dzieckiem. Każda rozmowa na ten temat kończy się kłótnią i odbijaniem się od ściany.

Warsztatowe spotkania nie są dla was, jeśli:

Twoja relacja małżeńska jest w kryzysie od wielu lat

Trudno rozmawiać o wychowaniu, gdy macie ciche dni i nie rozmawiacie ze sobą w ogóle. W takiej sytuacji warto najpierw zadabać, by przywrócić dialog pomiędzy wami (być może w terapii małzeńskiej).

Uważasz że tylko jedno z małżonków jest odpowiedzialne za wychowywanie dzieci, drugie ma tylko zarabiać

Do wychowywania dziecka potrzebna jest wspólnota. Odpowiedzialność za kształtowanie i wychowywania wspólnych dzieci leży po stronie obydwojga rodziców. Jeśli uważasz inaczej, będzie ci trudno z ciekawiością poszukiwać wspólnego frontu z twoim współmałżonkiem.

Szukasz tylko argumentów, żeby przekonać małżonka do swoich racji

Na warsztacie uczymy się poszukiwania wspólnego azytmutu wychowawczego i wspólnych technik wychowawczych, na które obydwoje jesteście otwarci. W wolności i szacunku, bez przepychanek słownych.

w

Wiedza i ćwiczenia

Pięć godzin starannie dobranych treści i ćwiczeń. Warsztat zaprojektowaliśmy tak, by pomóc wam ustalić wspólny kierunek wychowawczy.

Jeden sporny temat mniej

Ustalicie jasne zasady, które pozwolą wam zbliżyć się do siebie i jednocześnie zapewnić bezpieczne środowisko do dorastania waszych dzieci.  

Mniej nerwów

Więcej spokoju, ponieważ wiesz co masz robić, a twój współmałżonek jest po twojej stronie. 

stop bezsensownym kłótniom

Nasza trenerka

Aleksandra Dziewiałtowska-Gintowt

Pedagog z wykształcenia i z zamiłowania.

Ma ponad 20letnie doświadczenie w pracy wychowawczej z dziećmi oraz w obszarze wspierania rodzin. Na co dzień wspiera rodziny (również zastępcze i adopcyjne) w kryzysach i wyzwaniach wychowawczych. Pracuje z dziećmi z ADHD.

Pedagog

Konsultant kryzysowy,

Trener Zarządzania Złością i Emocjami Trudnymi

Edukator Pozytywnej Dyscypliny.

Zbuduj solidne podstawy wychowawcze

Trzy moduły i pięć  godzin solidnej wiedzy

Warsztat składa się z 3 modułów i starannie dobranych ćwiczeń.

Poznaj swój styl wychowawczy

Przyjrzysz się waszym rodzicielskim wartościom, celom oraz przekonaniom. Sprawdzisz, w jakim modelu wychowawczym zostaliście wychowani i przekonasz się, jak to wpływa na twój styl rodzicielski.

Błędne koło stresu w wychowaniu

Poznasz mechanizmy, które sprawiają, że trudno Wam dojść do porozumienia w sprawie spójnego frontu wychowawczego. Sprawdzisz, czy nie utknęliście w błędnym kole stresu i czy Wasza komunikacja nie dolewa oliwy do ognia.

Kreowanie poczucia wartości dziecka

Dowiesz się, jakich rodziców potrzebuje Twoje dziecko. Odpowiesz sobie na pytania, w jakim stopniu rodzice powinni się zgadzać.

Dowiesz się,  w jaki sposób potrzeba kontroli może wpływać na relacje w rodzinie.

Czego możesz się spodziewać?

Warsztaty dla małżeństw to unikalny proces oparty o wiedzę terapeutyczną i nasze doświadczenie małżeńskie. 

Zapisujesz się na warsztaty

Zapisujesz się na warsztaty

Po dokonaniu płatności otrzymacie od nas maila z dalszymi informacjami oraz link do pokoju online.

Praca pod okiem trenera

Praca pod okiem trenera

Podczas warsztatów pracujecie pod okiem trenera. Przekuwacie wiedzę na praktyczne działania w codzienności względem waszych dzieci.

Ustalacie wspólny front wychowawczy

Ustalacie wspólny front wychowawczy

Dzięki wspólnie ustalonym zasadom stajecie się jedną drużyną.

Sprawdź terminy i zapisz się!

Stwórz bezpieczeństwo dla dzieci

Dzieci potrzebują oparcia w rodzicach i należy im się skuteczna pomoc. Może nadszedł czas, by wreszcie się dogadać w temacie wychowania i przestać się szarpać?

Jeszcze nie przekonany/-a? Skorzystaj z formy warsztatowej, która pozwala uzyskać efekty i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Jedna godzina warsztatowa to zaledwie 30% ceny sesji z naszym pedagogiem (5 godzin sesji indywudalnych to koszt 1200 zł).

Dodatkowo w ramach warsztatów otrzymacie:

szablony komunikatów

"ściągawki"

karty z instrukcjami do narzędzi poznanych na warsztatach

Przygotowujemy terminy warsztatu na rok 2024. Zapisz się na listę zainteresowanych, poinformujemy cię o najbliższym terminie. W warsztacie może wziąć udział maksymalnie 10 par.

Zapisz się na listę zainteresowanych warsztatem

poznaj terminy na rok 2024

Zapisz się, a my wyślemy ci terminy warsztatów na rok 2024.

Zbuduj wspólny front wychowawczy

Być może nie masz jeszcze pewności, czy dołączyć do warsztatu „Wspólny front wychowawczy”.

Może jest ci trudno wyobrazić, jak warsztaty mogą pomóc wam wprowadzić wspólny front wychowawczy, skoro do tej pory nie możecie się dogadać. Tak bardzo różnicie się w swoich stylach rodzicielskich. Czy da się pogodzić ogień z wodą?

Tak!  Kluczowa jest zgodność w istotnych kwestiach: że jesteście wobec siebie szczerzy, że umiecie przepraszać, wybaczacie, wspólnie spędzacie czas.

Bo czy naprawdę kończy się świat, kiedy mama pozwala na 30 minut przed ekranem a tata 50 min? Czy nie byłoby cudownie, jeśli wspólnie ustalilibyście, że 40 minut to maksymalny czas ekspozycji na ekran dla waszego dziecka? I wtedy razem pilnujecie się wzajemnie by tego się trzymać? Bo macie WCZEŚNIEJ ustalony WSPÓLNY cel!

Niezdrowa jest natomiast taka sytuacja, gdy kłócicie się o to przy dziecku, lekceważąc siebie nawzajem. Takie działanie przeciwko sobie absolutnie nie tworzy atmosfery życzliwości, nie wspominając już o wspólnym froncie wychowawczym.

Nadal masz pytania? Napisz do nas.

Zapisz się do naszego newslettera

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!

Zapisz sięna listę zainteresowanych.

You have Successfully Subscribed!